SPOTKANIE W SZPITALU W MIASTKU

W dniu 27 listopada 2018 roku odbyło się posiedzenie Oddziałów Zachodniopomorskiego i Gdańskiego TCHP. Gospodarzem spotkania był dr Marek Rzeszutek  – ordynator Oddziału Chirurgicznego Szpitala Miejskiego w Miastku.

Podczas zebrania, Ordynator Oddziału Chirurgii  zaprezentował kierowany przez siebie oddział Chirurgiczny oraz pracownię endoskopową. Wśród zaproszonych gości byli także Prezes Szpitala Miejskiego w Miastku Pani Renata Kiempa oraz Burmistrz Miastka Pan Roman Ramion. Po wizycie na wyremontowanym i zmodernizowanym oddziale odbyła się sesja naukowa we wnętrzu pięknego Pałacu Płocko niedaleko Miastka.

Zaprezentowane zostały trzy wykłady:

• Jak uczyć się i uczyć laparoskopii – doświadczenia własne – dr hab.n.med. Włodzimierz Majewski (Zakład Pielęgniarstwa Chirurgicznego i Ratunkowego Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie)

• Doraźne zaopatrywanie obrażeń ręki – dr Piotr Puchalski (Klinika Chirurgii Ogólnej i Chirurgii Ręki Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie)

• Endoskopowe leczenie ograniczonej martwicy okołotrzustkowej w OZT – dr Cezary Płatkowski (Oddział Chirurgii Ogólnej Szpitala COPERNICUS w Gdańsku)

Było mi niezmiernie miło móc spotkać się z kolegami z Oddziału Zachodnio Pomorskiego TCHP. Dzięki zaangażowaniu dr Marka Rzeszutka mogliśmy odwiedzić najdalej wysunięty w województwie ośrodek chirurgiczny. Jestem niezwykle wdzięczny za tę inicjatywę i jeszcze raz dziękuję za tę możliwość.

Stanisław Hać

Prof.Włodzimierz Majewski (Zakład Pielęgniarstwa Chirurgicznego i Ratunkowego Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie)
dr Cezary Płatkowski (Oddział Chirurgii Ogólnej Szpitala COPERNICUS w Gdańsku)
od lewej dr Marek Rzeszutek, Prezes Szpitala Miejskiego w Miastku Pani Renata Kiempa oraz Burmistrz Miastka Pan Roman Ramion